19 грудня у всьому світі святкують день памяті Святителя Миколая Архієпископа Мирлікійського і Чудотворця. Святий Миколай народився більш ніж тисяча сімсот років тому в маленькій віддаленій провінції Римської імперії, в місті Патарі, в Лікії, південно – західній області Малої Азії коли імперією керували язичники. Батьки Миколая Чудотворця належали до одного з найвідоміших та найбагатших лікійських родів. Довгі роки в них не було дітей. Миколай був їхнім єдиним, вимоленим сином. Благочестиві батьки дбайливо виховували свого сина в християнському дусі, а дядько Миколая, який був єпископом патарським, дбав про його освіту. З юних літ святитель відзначався глибокою побожністю, піклувався про вбогих та нужденних і, згідно з рішенням своїх благочестивих батьків, вибрав духовний сан. Святий Миколай був прикладом християнського життя, любив Бога та ближнього і робив це так, як написано в Євангелії:"Нехай не знає ліва рука, що дає права"(Мт 6, 3), «Не показуйте своєї праведності перед людьми, щоб вони вас бачили і хвалили за те; нехай знає про ваші добрі діла лише Отець Небесний»(пор. Мт 6, 1-4).
Не даремно цього Святителя називають — Чудотворцем. Адже відомо чимало чудес, які звершував святий прославляючи Бога. Коли імператор Костянтин І Великий несправедливо засудив на смерть трьох юнаків, святий Миколай відправився в Константинополь і врятував юнаків від смерті. Цю історію розказують ще й так: якось мер міста Міри взяв хабар і засудив на смерть трьох невинних людей. У той час, коли кат хотів їх стратити, з`явився святий Миколай і затримав виконання вироку. Іншим разом, один патарський чоловік втратив всі свої гроші і хотів пустити своїх дочок на злу дорогу. Щоб допомогти цій родині, святий Миколай потайки підкинув до їхньої хати мішечок золота. Так він робив тричі. Дівчата скористалися цією допомогою, і всі три чесно вийшли заміж. Тому часто на іконах святий Миколай зображений з трьома мішечками золота.
Також це свято з великим нетерпінням чекають діти, які прокинувшись зранку зазирають під подушку, аби побачити там подарунок від Святого, адже це стало благочестивою традицією у всіх християн.
У цей день пізню літургію у Свято-Ольгинському соборі очолив Климент Архієпископ Ірпінський вікарій Київської митрополії. У своїй проповіді Владика розповів про благочестиве життя Святителя Миколая і щиро привітав усіх присутніх зі святом. Нехай Господь молитвами Святого пошле любов, мир, та злагоду у кожну домівку.

Комментарии запрещены.