Хрещення Господнє

19 січня весь православний люд  відзначає  велике двунадесяте церковне свято – Хрещення Господнє або Богоявлення. Це третє найбільше й завершальне свято Різдвяного  циклу. Богоявлення – це тридення. Його, як і на Різдво, розпочинає пісна кутя на Святвечір; далі – день самого Водохреща – Йордан і наступний день – Іоанна Хрестителя. Цього свята згадується і прославляється Євангельська подія хрещення Іісуса Христа у річці Йордан святим Іоанном Хрестителем. У Святому Письмі сказано, що під час хрещення на Іісуса із неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух, і пролунав голос Божий, тому свято і називається Богоявленням.

Напередодні Водохреща 18 січня  у Свято-Ольгинському соборі була звершена святкова Літургія, яку очолив Єпископ Баришівський  Віктор, вікарій Київської Митрополії, йому співслужили духовенство собору.

У день самого Богоявлення 19 січня  було звершено 2 Божественних Літургії, пізню возглавив настоятель Свято-Ольгинського собору -  протоієрей Всеволод. По закінченню  служби було велике освяченння води, після якого всі бажаючі могли набрати святої води, адже вважається, що вода, освячена 18 і 19 січня, має неабияку силу, нею освячують храми і домівки, дають пити тяжкохворим, а також вживають протягом року до наступного Водохреща.

Комментарии запрещены.